Zapeklitý případ
20.5.2022

Zapeklitý případ

Velkou část případů se nám daří dotáhnout do konce. Jsou tu však takové, se kterými si lámeme hlavu posledních pár dnů. Co dnů, měsíců. A
 
Hostince a krčmy
20.5.2022

Hostince a krčmy

Krčmy v našem městě byly vždy líhništěm sporů a vád. 
 
 

Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
Porušování dopravní značky B29
Vladimír Veselý  |  31.3.2022 16:25:58
Dobrý den, rád bych se zeptal na neustálé porušování dopravní značky B29, stání na zeleni a stání na dopravní značce IP12+O1 na ulici Trávník a jejich řešení? Již vícekrát řešeno s MP, ale ve většině případů nic nevyřešeno, jen sem tam se nasadí botička. To ale nic neřeší. Za poslední 2 roky pouze 2x.Nevyřeší to problém jízdy ke škole Trávník a vyhýbání se vozidlům. V případě požáru není možné, aby hasiči projeli. Žádám o vysvětlení situace nebo jestli se tato situace řeší. Dle mého názoru se to netýká pouze ulice Trávník. S pozdravem Veselý
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 4.4.2022 7:41:52
Dobrý den,
městské policie byly zřízeny pro zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Co se týká dopravního pořádku, tak tam dle zákona pouze přispívají, neboť k dohledu nad dopravním pořádkem je určena zákonem jiná státní složka. Směřovat činnost strážníků na řešení statické dopravy, je chyba z minulosti.
Každopádně, pokud aktuálně zavoláte a oznámíte přestupkové jednání, operační středisko vyšle strážníky, kteří budou situaci řešit.
S pozdravem.
Komínek
park Michalov
M.V.  |  30.3.2022 10:06:41
Dobrý den, proč nemají psovodi při procházce v parku Michalov služebního psa na vodítku? O služební zákrok nešlo a navíc pes nereagoval ihned na zavolání od psovoda.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.3.2022 10:09:40
Dobrý den, služební psi nejsou na procházce. Každopádně mají výjimku z OZV.
S pozdravem
Komínek
Výjezd z ulice Kouřilkova
Radana Dokoupilová  |  4.2.2022 21:37:11
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nějak nejde vyřešit dopravní situace na výjezdu z ulice Kouřilkova. Vzhledem k tomu, že vlevo v ulici bří Hovůrkových stojí na kraji silnice auta (ne vždy jen osobní), není do ulice vidět. Takže je problém z ulice bezpečně vyjet hlavně díky špatnému výhledu. Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaká dopravní nehoda...
Nemohlo by se zde umístit zrcadlo nebo omezit parkování na ulici bří Hovůrkových?
Předem děkuji R.Dokoupilová
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 15.2.2022 13:37:32
Dobrý den,
Váš požadavek jsme předali k posouzení příslušnému správnímu odboru.
S pozdravem
Komínek
Budova bývalé veterinární ordinace v Bayerově ulici
Alena Weiserová  |  10.1.2022 17:06:36
Dobrý den,chtěla jsem se jen zeptat.
Dnes jsem šla při venčení pejska zezadu budovy bývalé veterinární ordinace v Bayerově ulici a přízemí bylo dokořán otevřeno okno.
Je tato budova prázdná nebo je využívána?
Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 11.1.2022 7:04:23
Dobrý den,
budova je opuštěná. Informovali jsme majitele o skutečnosti, že nemá budovu zabezpečenou.
Komínek
Pyrotechnika
Eliška Haberská  |  3.1.2022 21:40:21
Dobrý den, chci informovat jakým způsobem kontrolujete prodej pyrotechniky která patří do rukou profesionálů. Tohle co se dělo byla naprostá katastrofa lidí u rybníka chudáci a vy nikde
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 4.1.2022 6:35:21
Dobrý den,
kontroly provádíme na základě stížnosti, vzhledem k tomu, že nikdo neoznámil používání pyrotechniky u rybníka, byla hlídka v jiné lokalitě.
S pozdravem
Parkování kamionu na území města a příměstských části
12.12.2021 16:23:14
Dobrý den, zajímalo by mě, zda-li existuje nějaký zákaz parkování a odstavování kamionu na území obce.
Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 16.12.2021 12:06:26
Dobrý den,
na celém území města je zakázáno noční stání nákladních vozidel, autobusů a traktorů od 22:00 do 06:00 hodin.
Komínek
vrak vozidla
Jaroslav Kryška  |  29.11.2021 18:32:26
Již minimálně 2 roky stojí na adrese Přerov Petřivalského 4 vrak vozidla značky Mercedes. Zabírá místo ostatním parkujícím vozidlům. Vaše hlídka denně jezdí kolem tohoto vozidla,takže máte video záznam. Z toho důvodu Vás žádám o odtažení výše zmíněného vozidla
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 10.12.2021 12:59:18
Dobrý den,
prověřili jsme to a vozidlo bohužel nespadá do kategorie vraku. Nicméně během následujícího blokového čištění použijeme TPZOV a po 30 dnech necháme odtáhnout.
Odstavené auto uabírá dvě parkovací místa
4.10.2021 13:40:53
Dobrý den,
minimálně čtvrt roku je v ulici Sušilova odstaveno auto 1M1 5506, které dotyčný zanechal tak, že zabírá dvě parkovací místa. Jistě víte, jaká je všeobecně situace s parkováním nejen v této ulici. Je možné tuto situaci nějak řešit?
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.10.2021 14:57:32
Dobrý den,
situaci jsme prověřili. Řidič daného vozidla se nedopouští přestupku a stojí v souladu se zákonem. Bohužel nelze situaci nijak řešit.
S pozdravem
Pokuta
Dominik Gřegoř  |  15.9.2021 9:52:48
Dobrý den, potřeboval bych zjistit stav pokuty kterou by jsem u Vás měl mít za překročení rychlosti. Mohu se zeptat kam se mám obrátit abych zjistil více informací? Děkuji a přeji hezky den.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 15.9.2021 12:01:19
Dobrý den,
Městská policie Přerov neukládá sankce za překročení rychlosti. Musíte se obrátit na Magistrát města Přerova, Oddělení dopravně správních agend.
S pozdravem Komínek
Výbušniny u rybníka
Eliška Králová  |  10.7.2021 22:13:19
Dobrý den,
chtěla bych Vás upozornit a zároveň se informovat, zda jste již přijali stížnosti na výtržnosti okolo rybníka, ulice Malá Travnicka, pravidelně jednou nebo dvakrát do týdne někdy kolem desáté i půlnoci hodí neznámý snad rozbušku, že se trepou okna, v uších píská a děti se rozbreci, zrovna dnes jsme se vraceli z rodinné oslavy ,21:10 taková rána, že my dcera málem přestala dýchat jak se lekla,nejen ona, ale i my dospělí.Opravdu je to již po několikáté, kdyby to byla petarda ,neresime, ale tohle je skutečně,myslíme si snad vojenská technika.
Děkuji za přečtení a případnou reakci.
Krásný den , Eliška
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 13.7.2021 10:01:06
Dobrý den,
žádnou takovou stížnost jsme nepřijali. V případě, že se bude událost opakovat, zavolejte aktuálně na linku 156.
S pozdravem
1 2 3 4 5 6 [...] 9 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load