Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
Dotaz na pokutu
Peter Chovanec  |  6.11.2018 9:05:17
Dobrý den. Chcem Vás poprosit o zistenie, či mám u Vás nejakú pokutu za prekročenie povolenej rýchlosti. spz 2M8 8975 Momentálne sa nezdržujem na adrese registrácie auta, tak nemožem prevzat poštu. Moc by mi to pomohlo. Vopred Ďakujem.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.11.2018 10:09:59
Dobrý den,
tuto informaci Vám vzhledem k ochraně osobních údajů bohužel nemůžeme sdělit. Navíc je Městská policie Přerov pouze správcem měřícího zařízení, samotné správní úkony činí Magistrát města Přerova. Zkuste prosím směřovat dotaz na Oddělení dopravně správních agend MMPr.
S pozdravem
Parkování
Jirka  |  31.10.2018 16:13:33
Zdravím. Chci se zaptat jak je to s parkovným na placených parkovištìch. Na lístku je psáno, že si mám dát lístek za okno,ale bohuzel zadne nemam. Musí se podle zákona za ATV platit parkovné? Přìpadne jaký zákon toto upravuje? Díky.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 1.11.2018 9:11:50
Dobrý den,
jestliže to technické možnosti vozidla neumožňují, postupuje se dle nařízení obce č. 2/2010 o stání silničních motorových vozidel na vymezených místních komunikacích čl.2 písm.c), kdy je řidič povinen prokázat zaplacení ceny předložením parkovacího lístku. V praxi to tedy znamená, že budete mít lístek u sebe a při případné kontrole ho následně předložíte strážníkovi, správnímu orgánu nebo správci parkoviště.
Nicméně požádáme správce parkovišť, aby umístil na parkovací automaty informace jak postupovat v případě motorových vozidel bez oken (motorky, tříkolky, čtyřkolky atd.).
Radar - Lověšice
Robert  |  14.10.2018 19:30:04
Zdravím ,chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je řešeno měření radarem na ulici Gen. Štefánika - u odbočky na Lověšice, v případě že řidič jede směr od Hulína do Přerova, když radar je v tomto úseku namířen až za křižovatku, v které platí max. 50Km/h. Lze v tomto úseku tedy pokutovat pouze překročení rychlosti vyšší než obecné 90Km/h PS: Z praktických důvodů pochopím odpověď pouze do emailu. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 15.10.2018 10:20:37
Dobrý den,
v současnosti zařízení snímá dva pruhy ve směru od Přerova, ve kterých je omezení rychlosti na 50 km/h.
S pozdravem
Rušení denního klidu
24.8.2018 22:03:58
Dobrý den.Několikrát za týden se schází mládež od cca 20h a sedí na schodech u Chemoprojektu a nikdo s tím nic nedělá.Chci se zeptat kde se obrátit když ne na Vás.Člověk zavolá a nikdo nepřijede.Mládež se pak směje vyloženě do obličeje že se jen rozčilujete.Vím že máte i jiné výjezdy ale nejsem jediný člověk komu to vadí.Situace je dlouhodobá a hlavně nyní o prázdninách.Děkuji za odpověď
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.9.2018 10:47:52
Dobrý den,

noční klid je stanoven od 22:00 hodin do 06:00 hodin, pokud není omezen vyhláškou. Jestliže se kdokoliv (mládež, děti, chovatelé psů, řidiči, prodavačky, vojáci, cyklisté....) baví, lze jim to jen těžko zakazovat a určovat, kde se mohou či nemohou bavit. Pokud by však docházelo k rušení nočního klidu po 22:00 hodině, pak klidně zavolejte. Hlídka na místo přijede, situaci posoudí a bude řešit. Hovor více lidí však nemusí být vždy rušením klidu, jelikož každý jednotlivec se posuzuje samostatně (což ve větších skupinách může dohromady vytvářet hluk). Nicméně se vždy snažíme tyto skupinky utišit a nasměrovat do míst, kde je méně obytných domů.
Parkovací místo ZTP
Olga K.  |  5.9.2018 8:22:23
Dobrý den,

v případě, že si někdo zajistí parkovací místo pro ZTP, je povinen mít viditelně umístěnou značku ZTP v autě? Na ulici Kouřilkova vzniklo nové parkovací místo pro ZTP avšak auto zaparkované (které zabírá asi jen polovinu místa) žádné označení nemá. Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.9.2018 10:40:15
Dobrý den,

na parkovišti "Vyhrazeném pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou" smí zastavit a stát jen vozidlo s označením O1 a to i na parkovišti vyhrazeném pro konkrétní registrační značku. Pokud tam stojí vozidlo bez označení O1, je řidič podezřelý ze spáchání přestupku.
Rušení nočního klidu - zábavná pyrotechnika v době, kdy hrozí v OL kraji nebezpečí požáru
Edbe  |  18.8.2018 22:11:52
Dobrý večer, tak dnes 18.8.18 v hlavních zprávách hlásili zvýšené nebezpečí požáru téměř v celé ČR (včetně Ol kraje) s tím, že je zakázáno rozdělávat ohně a používat i zábavnou pyrotechniku. V této souvislosti mě udivuje, že po 22. hod se na sídlišti Optiky konal "ohňostroj", který musel být slyšet snad i v Předmostí. Jak je něco takového v Přerově možné?? Kdo toto povoluje?? Pro Přerov zákony neplatí nebo co?
Dále si chci stěžovat na neustálé porušování veřejného pořádku a rušení nočního klidu z herny Vagon v ul. Optická, kdy na zahrádce sedí opilci celé dny mnohdy nonstop, obsluha je tam nechá sedět, přesto, že herna má zavřít ve 24.00 hod. MP nevidím jak je týden dlouhý, po 22 hod. v této lokalitě ani náhodou. Tito "lidé" řvou jako paviáni, řev se rozléhá po širokém okolí a slušný člověk se v těchto vedrech při otevřeném okně nemá šanci vyspat. Je toto v pořádku a proč MP nenavštěvuje pravidelně tuto lokalitu, již několikrát jsme si stěžovali na Magistrátu u Primátora a byla nám přislíbena podpora. Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 20.8.2018 7:49:54
Dobrý den,
v letošním roce jsme provedli 110 kontrol herny Vagon na ulici Optická.Zjištěná protiprávní jednání byla řešena oznámením nebo v příkazním řízení. V případě, že budete svědkem protiprávního jednání, volejte na stálou službu.

Co se týká ohňostrojů, tak používání pyrotechniky je povoleno pouze o víkendech a to do 22:00 hodin. Noční klid může být omezen na základě obecně závazné vyhlášky. Dne 18.8.2018 jsme nepřijali žádné oznámení na rušení nočního klidu. I v tomto případě platí, že pokud budete svědkem protiprávního jednání, obraťte se aktuálně na naši stálou službu.
S pozdravem
Nezavíslá klimatizace ve vozidlech MP Přerov
Jana Kaderabkova  |  5.8.2018 16:15:39
Dobrý den , chci se zeptat zda vaše vozidla mají nezávislou klimatizaci, nebo pouze závislou na zapnutí motoru děkuji :)
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 20.8.2018 7:23:01
Dobrý den, všechna vozidla jsou vybavena klasickou klimatizací.
Kritika městské policie Přerov
Renata Macháčková  |  5.8.2018 9:08:34
Již delší dobu se mi nelíbí práce městské policie. Vůbec nejhorší je to, že pracovník, který přebírá hovory na 156, konkrétně dnes
5.8.2018 v asi 8.42 hod. člověka ani nenechá domluvit a hned vás upozorňuje, že je to tísňová linka a snaží se celou tu věc zesměšnit a nepřímo vás označí za pitomce. Jedná se o lokalitu okolo Billy jak přes den tak i večer, kdy se tam schází parta
různých individuí, popíjí vesele, protože tam není vidět žádná hlídka MP jak je dlouhý den a nejhorší je, že jsou toho účastni i
malé děti, což by měla zase spíš řešit sociálka. Každou chvíli musíme volat policii neboť my, co bydlíme na Bajákově ulici, a máme
otočené balkony směrem na parkoviště a Billu, všechno slyšíme co se tam děje, protože se ten hluk dost odráží a rozléhá po okolí.Nevím jak moc jste zatíženi prací, ale byla bych ráda, kdyby jste více zaměřili na tuto lokalitu a člověk by měl pocit, že v Přerově máme dobré a ochotné strážníky MP, aby umožnili poctivým a slušným obyvatelům žít v příjemném a bezpečném prostředí.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.8.2018 7:25:59
Dobrý den,
upozornění na tísňové lince je naprosto v pořádku. Tísňová linka 156 slouží ze zákona k oznámení aktuálního ohrožení života, zdraví, majetku a veřejného pořádku. Pro všechna ostatní oznámení (podněty, doprava, stížnosti atd.) slouží běžné linky 581 268 417/419.

Každopádně děkujeme za podněty. Kontrolu jsme provedli v časech 9:00, 10:50, 15:15, 18:10 bez zjištěných závad, avšak v kontrolní činnosti budeme pokračovat. V případě, že budete svědkem protiprávního jednání, volejte aktuálně.
Čipování kol
Michal Grečmal  |  28.7.2018 12:19:04
Dobrý den funguje tato služba i v Přerově popřípadě nějaký typ...dekuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.7.2018 7:41:10
Dobrý den,
v současné době neprovádíme čipování kol. Ve chvíli, kdy bude oficiální celorepubliková databáze kol, pak bude mít evidování kol smysl.
< předchozí | 1 [...] 6 7 8 9 |
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load