Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
Nespokojenost s dopr.situaci
Tomas L  |  11.1.2020 12:01:05
Dobry den,chtel bych se vyjadrit k dopravni situaci ve spickach na krizovatkach u Lidlu a Predmosti. Denne zde chodim do prace a nestacim se divit, co jsou schopni ridici delat. Neustale vjizdi do krizovatky, a to i v pripade, kdy vedi, ze ji nemohou opustit. Timto jednanim blokuji ostatni smery jizdy a vsichni stoji.
Nikdy jsem na techto mistech nevidel strazniky ci PCR (ti pouze vecer pokutuji ridice, kteri nestoji na STOP ).
Jsem presvedcen, ze pokud by na miste byla hlidka, ridici by se chovali ukaznene a plynulost dopravy by se zlepsila.
Mam s timto problemem take osobni zkusenost, kdy do mne nacouvalo auto jedouci od Lipnika (ridic najel do krizovatky az za prechod a po zjisteni, ze neni kam jet, zacal couvat do lidi na prechodu, kteri meli zelenou).
At se nikdo nedivi, ze auta jedouci smer Olomouc stoji uz od reky, kdyz kamion, ktery chce odbocit do Dluhonic, ma zablokovanou cestu auty stojicimi celou krizovatkou.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 13.1.2020 9:33:23
Dobrý den,
budeme Váš požadavek tlumočit DI PČR na příští koordinační schůzce.
S pozdravem
Smetné
Jan Skopalík  |  9.1.2020 16:17:42
Kolik korun činí penále za jeden rok(nebo za X měsíců) za nezaplacení odpadů? GvSfL
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 13.1.2020 9:32:15
Dobrý den, obraťte se prosím na Odbor ekonomiky, MMPr. Městská policie Přerov poplatky neřeší.
Veřejná noclehárna a wc u meopty.
16.12.2019 7:50:49
Zajímalo by mě proč se toleruje pobyt bezdomovců u Meopty u spodní zastávky. Ne jednou tam strážníci byli a historie se každodenně opakuje. Lidé chodí do práce k doktorovi vychází z autobusu a z domu se dívají na špinavé bezdomovce kteří kalí, močí a vyluzují různé skřeky přes den i po večerech. Jsou místa na které se strážníci zaměřují a tohle by mělo být jedno z nich. VEČER I RÁNO!!! Od čeho jiného pak městská policie je? Chápu, že si bezdomovce na služebnu nevezme , ale pokud ho 10x za den i noc vyženou a nechají uklidit bordel, který tam po nich zůstal věřím, že tohle by mohlo pomoct a hlavně člověk bude vděčný za práci MPP.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.12.2019 8:30:09
Dobrý den,
vyzvali jsme Meoptu k zabezpečení prostoru, kde bezdomovci přespávají (plotem nebo jinou zábranou). K problémům s bezdomovci vyjíždíme několikrát denně, nicméně je to neřešitelný problém. Vykážeme je z jednoho místa a oni se přesunou na jiné (obchody, zastávky, čekárny v nemocnici). A tak stále dokola.
S pozdravem
Špatne parkující auto a nevhodná odpověď operátora.
Ondřej Hudeček  |  27.12.2019 23:54:04
Stěžoval jsem si na auto zaparkované přímo blokující chodník.
Na otázku jestli jsem pil,jsem odpověděl po pravdě, že ano.
Operátora vůbec nezajímalo auto zaparkované navzdory předpisům přesně před chodníkem,
kde blokovalo volný přechod ulice,ale můj stav,kdy jsem měl vypitá 3 piva a vracel jsem se domů.
Po druhém zavolání, o 5 minut později jsem byl hrubě upozorněn, že jsem to snad já,kdo se dopouští nějakého přestupku.
Rád bych vědel jaký postih čeká mě, jako oznamovatele přestupku a jestli dostane alespoň pokutu majitel auta,ktarý porušil předpisy.
Situaci mám nafocenou a na požádání ji předám.

Ondřej Hudeček Přerov 27.12,2019m
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.12.2019 8:26:28
Dobrý den,
stání u chodníku není přestupek. Je to sice nevhodné, ale není to protiprávní. Co se týká druhé části, tak pokud jste volal na tísňovou linku 156, tak ta je ze zákona určena pouze pro ohrožení života, zdraví, majetku a veřejného pořádku. K oznámení jiných událostí slouží klasické pevné linky. Zneužití tísňové linky může být kvalifikováno jako přestupek.
S pozdravem
Dotaz na prujezd kamionu Dvořakovou ulici
13.12.2019 19:00:09
Dobry den,ráda bych se informovala,proč již vaši policisté nekontroluji a nepokutují projíždějící kamiony ve Dvořákově ulici.Všichni co tu bydlíme jsme se shodli,že tu poslední týdny jezdí jeden kamion za druhym i v pozdnich večerních hodinách.Ráno tu ani není možné přejít cestu,kamiony nezastaví ani našim dětem,které se chystají na přechodě přejít...V Kozlovicích je radar,proč se třeba neupraví tak,aby fotil kamiony,co tu nemaji spravne projizdet?jen během 10min jsem napocitala 19 kamionu....opravdu zde již nejste vubec viďět a proto se to tak moc zhoršilo..Dekuji za odpoved.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 16.12.2019 8:19:46
Dobrý den,
naši strážníci každý den provádí na ulici Dvořákova kontrolní akci se zaměřením na zákaz vjezdu. Na tom se nic nezměnilo. Mnoho těchto nákladních vozidel tento zákaz porušuje, nicméně další vozidla ne. Na mnoho vozidel se zákaz nevztahuje - nejedná se o tranzit. Některé polské kamiony mají dokonce v technickém průkazu zapsáno 11,5 tun. Opačným směrem, od Přerova do Kozlovic, vede oficiální objížďka.
Měřič rychlosti měří pouze rychlost. Nelze ho nastavit na kontrolu kamionu.
Přednost zprava na TGM
Pavla Barboříková  |  25.11.2019 21:55:02
Dobrý den,
jak je to s předností na náměstí TGM při příjezdu z ulice Mostní? Podle mě tam platí přednost zprava a řidiči jedoucí kolem náměstí tam dávají přednost. Ale mnozí řidiči si náměstí vykládají dokonce za kruhový objezd, což je nesmysl. Když jedou kolem náměstí, tak někteří tvrdí, že světlejší odstín kostek je matoucí a myslí si, že jedou po hlavní.
Nebylo by vhodné to nějak lépe označit, aby světlejší odstín kostek nemátl řidiče, co neznají předpisy?
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 16.12.2019 8:06:46
Dobrý den,
pochopitelně se nejedná o kruhový objezd a platí zde přednost zprava, tj. mají přednost vozidla vyjíždějící z ulice Mostní.
S pozdravem
Dopravní situace na výjezdu z města směrem na Olomouc
Ing. Tomáš Dočkal  |  17.10.2019 13:52:20
Dobrý den, rád bych se zeptal, proč už přerovští strážníci nedohlíží na zákaz průjezdu kamionů městem z důvodu rekonstrukce ulice Polní, který se tak osvědčil. Jezdím každý den do Olomouce a zpět. Dokud tam stávali, nebyl problém. Například dnes ráno cca v 8:30 jsem strávil 45 minut v kolonách aut, které vyplnily všechny přípojky a doslova po centimetrech jsme se posouvali od Gymnázia až po křižovatku u Lidlu. Vzhledem k tomu, že provoz neblokovala žádná nehoda nebo práce na silnici, nechápu jak je možné, že například během 3 cyklů zelené na semaforu u bazénu neprojelo ve směru z centra města na Olomouc ani jediné auto! Během čekání v koloně jsem si navíc nemohl nevšimnout hned několika kamionů, které projížděly v protisměru přes Velkou Dlážku, většinou s polskými SPZ. Nebylo by možné, min. v době dopravní špičky upravit režim průjezdu křižovatkou tak, aby se zvýšila její propustnost. Vzhledem k tomu, že nová estakáda bude hotová nejdříve za rok a půl, dálnice okolo Přerova se ještě ani nezačala stavět a navíc do konce roku se do města nahrnou další auta z nové dálnice od Lipníka, je třeba přijít s nějakým dopravním řešením neudržitelné situace. Věřím, že nikomu z řidičů se nechce denně strávit ráno i odpoledne dlouhé desítky minut v kolonách, které navíc jistě nepřidají životními prostředí v našem městě. Děkuji za stanovisko. Dočkal
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.10.2019 9:29:21
Dobrý den,
naši strážníci stále ve špičkách kontrolují ulici Dvořákovu a Velkou Dlážku. Na tom se nic nezměnilo. Kolony nezpůsobují nákladní vozidla, ale další uzavírky (Dluhonská, Komenského atd.).
S pozdravem
Parkování na Dr.Milady Horákové,Předmostí
Jaromír Punčochář  |  29.9.2019 12:58:22
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat proč nebylo odpovězeno na můj dotaz z 6.9 2019.Pro jistotu zasílám můj dotaz ještě jednou.

Dobrý den.Bydlím a jsem zároveň předsedou společenství vlastníků na Dr.Milady Horákové 26/13 v Předmostí.
Jedná se mi o parkování aut před naším panelovým domem.V poslední době je velkým nešvarem parkování před naším domem kde je zákaz stání.Ten je bohužel dost daleko od našeho vchodu a řidičům asi nedochází platnost tohoto zákazu.Chtěl bych požádat o pravidelnější kontrolu dodržování tohoto zákazu.Je mi trapné stále volat na vaši linku a žádat o nápravu.Prostor je podle mého názoru určen pro vozidla IZS.
Dále bych se chtěl zeptat kam se mohu obrátit s dotazem o namalování žlutého pruhu na okraj chodníku, tak je běžné v ostatních podobných lokalitách.Myslím, že by to pro řidiče bylo více zřetelnější.
Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.9.2019 8:46:38
Dobrý den,
jak jsme již několikrát prezentovali, strážníci se zaměřují primárně na to k čemu byli zřízeni a to je veřejný pořádek. Pochopitelně vyjíždíme k aktuálně oznámenému dopravnímu přestupku, avšak neprovádíme až na výjimky pravidelné kontroly v oblasti dopravy. Pokud budete svědkem protiprávního jednání, volejte na naši stálou službu, avšak "požadavky" na pravidelnou kontrolu určité ulice se zaměřením na dopravní situaci nemůžeme akceptovat. Ulic s těmito požadavky je několik desítek.
Ohledně dopravního značení se obraťte na Odbor správy majetku a komunálních služeb - Oddělení dopravy, Blahoslavova 3.
S pozdravem
Parkování na trávniku a jízdním pruhu MHD
Ludvík Maior  |  26.9.2019 12:12:29
Dobrý den. Prosím Vás kdy byla provedena změna v pravidlech silničního provozu týkající se parkování. Nikde to nemůžu dohledat, ale určitě se to novelizovalo. Vozidlo městské policie pravidelně vídat zaparkované na Velké dlážce v jízdním pruhu MHD a na ulici pod Skalkou je zaparkovaný přívěsný vozík na trávniku, uzamčený o sloup veřejného osvětlení. Osobně jsem viděl projíždět hlídku MP cca 6x a NIC?! Běžně se jezdí v pruhu MHD (Velká dlážka od Strojaře k odbočce k bazénu) a MP taky NIC?!
Předem Vám děkuji za sdělení změn v pravidlách silničního provozu.
Maior
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.9.2019 8:41:10
Dobrý den,
na jednu stranu jsme rádi, že se bez nás nic neobejde, avšak na druhou stranu musíme podotknout, že dopravní pořádek není v naší primární gesci. Městské a obecní policie byly zřízeny pro zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Dopravní přestupky patří primárně do gesce jiného orgánu. Bohužel v průběhu let z různých důvodů byly na MP/OP překlenovány dopravní přestupky ve městech, ale to není v pořádku.
Naše hlídky se primárně zaměřují na veřejný pořádek. Pochopitelně vyjedeme k aktuálnímu oznámení dopravního přestupku, ale až na výjimky neprovádíme pravidelné kontroly dopravního pořádku. Pokud nejste spokojen s činností strážníků v oblasti dopravy, máte plné právo se obrátit na orgán, který byl zřízen, aby dohlížel na dopravu.
S pozdravem
Parkování
Jana Kuklová  |  16.9.2019 17:26:33
Dobrý den,

reaguji na příspěvek pana Maříka, ze dne 7.8.2019. Na ulici Ztracená, jsou již opět na silnici umístěny dvě plastové popelnice, které brání bezpečnému parkování před daným domem.

Je možno s touto situací něco udělat?

Mnokrat děkuji.

Kuklová
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 27.9.2019 8:28:23
Dobrý den,
aktuálně vyřešeno. Příště volejte přímo na naši stálou službu, ale předpokládáme, že příště už nebude a dotyčnému varování stačilo.
S pozdravem
< předchozí | 1 2 3 4 5 6 7 8 [...] 10 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load