Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
Porušování nočniho klidu
Peter Molnar  |  21.3.2020 14:54:57
Chcem sa spýtať sused neustale porušuje domovy poriadok hlásnou hudbou a hlasným rozprávanim.co mame robiť v tej situácii či máme kontaktovať majiteľa domu či mestskú políciu.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 23.3.2020 8:33:33
Dobrý den,
pokud je rušen klid v noci (tj. od 22 do 06 hodin), je podezření na přestupek proti veřejnému pořádku - rušení nočního klidu. V takovém případě by hlídka kontaktovala dotyčného a situaci s ním řešila. Nicméně pokud je hlasitá hudba pouštěna přes den, respektive není porušován noční klid, jedná se o občansko-právní spor, který musíte řešit přes příslušný civilní soud. Každopádně doporučujeme se nejprve zkusit dohodnout s uživatelem bytu, případně kontaktovat majitele domu.
Pokud by pouštěl hudbu naschvál, pak by mohl být podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. I v tomto případě bychom na místo vyjeli a řešili.
S pozdravem
Radar Lýsky
Ladislav Pernička  |  9.3.2020 20:22:25
Dobrý den,

je možné že radar v Lýskách změřil aniž by byla překročena rychlost?

děkuji za odpověď
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 10.3.2020 7:06:11
Dobrý den,
ne. Radar je nastaven na určitou rychlost a pokud není tato rychlost překročena tak nefotí.
S pozdravem
Osobní údaje
Jaroslav Kryška  |  9.3.2020 7:53:32
Dobrý den
Zajímá mě jaké osobní údaje může obsluha dispečinku na MP Přerov požadovat po oznamovateli při nahlašování přestupku. Dne 7.3.2020 v odpoledních hodinách jsem oznámil dopravní přestupek (parkování na trávě) a Vaše zaměstnankyně na dispečinku po mě požadovala abych ji sdělil své datum narození. Myslím si, že tento osobní údaj nemá právo požadovat.
Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 9.3.2020 7:59:06
Dobrý den,
dle zákona (553/1991 Sb. §12) je oprávněn požadovat jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo a bydliště a to mimo jiné od osoby, která oznamuje podezření ze spáchání trestného činu nebo přestupku.
S pozdravem
Pokuty
Robert Blaťák  |  26.2.2020 13:31:31
Už dvakrát mi byla udělena pokuta na ul.Budovatelů a to - jedenkrát za samoobsluhou Coop kde je značka zákaz vjezdu všech vozidel a podruhé že nestojím 5 m od přechodu.Já mám k tomu následující.
Víte velice dobře jak je to tady s parkovacími místy.Denně za samoobsluhou parkují desítky aut,které mám nafocené a nic se jim nestalo.To samé u přechodu pro chodce.Stojí přímo u něho a nic se neděje.Mimochodem nevím jak strážník přišel na to,že to není 5 m,když neměl pásmo.
Buďto teda každému stejným metrem a nebo se na to vykašlete úplně.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 27.2.2020 13:54:33
Dobrý den,
pošlete na email RZ vozidla. Bez toho Vám těžko odpovím, protože si nemůžu najít daný případ.
S pozdravem
Parkování na nábřeží PFB
Vilém Petráš  |  19.2.2020 14:56:15
Dobrý den, rád bych se informoval na situaci na nábřeží PFB, odbočce od nového Tyršova mostu kolem RK Sting a dalších provozoven do brány polyfunkčního bytového domu. Ulice je permanentně zaplněna parkujícími auty, což téměř znemožňuje příjezd k bráně, dnes tam parkovala dvě auta vedle sebe tak, že jsem se protlačil krokem a s rezervou centimetrů na obou stranách, přičemž je tato ulice obousměrná a vůbec si neumím představit průjezd vozu IZS. Při protláčení mezi auty jsem troubil a poté si situaci nafotil, na základě toho přišel řidič jednoho z vozidel, prohlásil, že on tam byl dřív a hovado je ten druhý, načež si vyfotil mě, protože jsem prý taky zastavil, načež odešel. Z toho pramení mé dva dotazy k situaci v této lokalitě:
- jedná se stále o zónu zákazu stání? Dle mého názoru tato končí až za mostem a při odbočení před mostem se stále nacházíme v zóně se zákazem stání, včetně malého zálivu před provozovnami služeb, který by měl asi sloužit spíše k vyhýbání aut než k dlouhodobému parkování
- jak, případně čím je obecně vymezený chodník? Prostor kolem RK Sting a následujících kancelářských prostor má jinou dlažbu a podélný okraj, dosud jsem to vnímal jako chodník podél domu, ale není oddělený výškově obrubníkem. Parkující auta nás nutí vjíždět na tuto plochu a jet tak po domnělém chodníku. Dnes tam také parkovalo jedno z těch dvou aut, zamezujících průjezd k bráně.

Rád bych měl jasněji ohledně situace v této ulici a jestli se v případě opětovného zamezení průjezdu k domu mohu domáhat zásahu či nápravy, jestli se zde parkující dopouští přestupku (já přece nemohu zkoumat a vyšetřovat, kdo z parkujících tam byl dřív a jestli tam vůbec kterýkoliv z nich může parkovat) a případně zda je to, co jsem považoval za chodník, možné pokládat za vozovku silnice.
Podobná situace bývá občas i na opačné straně, u předni brány do ulice Jateční, takže už se nám stalo, že jsme měli problém vůbec vyjet od domu alespoň jednou z bran.
Děkuji

Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 27.2.2020 13:48:29
Dobrý den,
stále se jedná o zónu zákazu stání.
S pozdravem
Nespokojenost s dopr.situaci
Tomas L  |  11.1.2020 12:01:05
Dobry den,chtel bych se vyjadrit k dopravni situaci ve spickach na krizovatkach u Lidlu a Predmosti. Denne zde chodim do prace a nestacim se divit, co jsou schopni ridici delat. Neustale vjizdi do krizovatky, a to i v pripade, kdy vedi, ze ji nemohou opustit. Timto jednanim blokuji ostatni smery jizdy a vsichni stoji.
Nikdy jsem na techto mistech nevidel strazniky ci PCR (ti pouze vecer pokutuji ridice, kteri nestoji na STOP ).
Jsem presvedcen, ze pokud by na miste byla hlidka, ridici by se chovali ukaznene a plynulost dopravy by se zlepsila.
Mam s timto problemem take osobni zkusenost, kdy do mne nacouvalo auto jedouci od Lipnika (ridic najel do krizovatky az za prechod a po zjisteni, ze neni kam jet, zacal couvat do lidi na prechodu, kteri meli zelenou).
At se nikdo nedivi, ze auta jedouci smer Olomouc stoji uz od reky, kdyz kamion, ktery chce odbocit do Dluhonic, ma zablokovanou cestu auty stojicimi celou krizovatkou.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 13.1.2020 9:33:23
Dobrý den,
budeme Váš požadavek tlumočit DI PČR na příští koordinační schůzce.
S pozdravem
Smetné
Jan Skopalík  |  9.1.2020 16:17:42
Kolik korun činí penále za jeden rok(nebo za X měsíců) za nezaplacení odpadů? GvSfL
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 13.1.2020 9:32:15
Dobrý den, obraťte se prosím na Odbor ekonomiky, MMPr. Městská policie Přerov poplatky neřeší.
Veřejná noclehárna a wc u meopty.
16.12.2019 7:50:49
Zajímalo by mě proč se toleruje pobyt bezdomovců u Meopty u spodní zastávky. Ne jednou tam strážníci byli a historie se každodenně opakuje. Lidé chodí do práce k doktorovi vychází z autobusu a z domu se dívají na špinavé bezdomovce kteří kalí, močí a vyluzují různé skřeky přes den i po večerech. Jsou místa na které se strážníci zaměřují a tohle by mělo být jedno z nich. VEČER I RÁNO!!! Od čeho jiného pak městská policie je? Chápu, že si bezdomovce na služebnu nevezme , ale pokud ho 10x za den i noc vyženou a nechají uklidit bordel, který tam po nich zůstal věřím, že tohle by mohlo pomoct a hlavně člověk bude vděčný za práci MPP.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.12.2019 8:30:09
Dobrý den,
vyzvali jsme Meoptu k zabezpečení prostoru, kde bezdomovci přespávají (plotem nebo jinou zábranou). K problémům s bezdomovci vyjíždíme několikrát denně, nicméně je to neřešitelný problém. Vykážeme je z jednoho místa a oni se přesunou na jiné (obchody, zastávky, čekárny v nemocnici). A tak stále dokola.
S pozdravem
Špatne parkující auto a nevhodná odpověď operátora.
Ondřej Hudeček  |  27.12.2019 23:54:04
Stěžoval jsem si na auto zaparkované přímo blokující chodník.
Na otázku jestli jsem pil,jsem odpověděl po pravdě, že ano.
Operátora vůbec nezajímalo auto zaparkované navzdory předpisům přesně před chodníkem,
kde blokovalo volný přechod ulice,ale můj stav,kdy jsem měl vypitá 3 piva a vracel jsem se domů.
Po druhém zavolání, o 5 minut později jsem byl hrubě upozorněn, že jsem to snad já,kdo se dopouští nějakého přestupku.
Rád bych vědel jaký postih čeká mě, jako oznamovatele přestupku a jestli dostane alespoň pokutu majitel auta,ktarý porušil předpisy.
Situaci mám nafocenou a na požádání ji předám.

Ondřej Hudeček Přerov 27.12,2019m
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.12.2019 8:26:28
Dobrý den,
stání u chodníku není přestupek. Je to sice nevhodné, ale není to protiprávní. Co se týká druhé části, tak pokud jste volal na tísňovou linku 156, tak ta je ze zákona určena pouze pro ohrožení života, zdraví, majetku a veřejného pořádku. K oznámení jiných událostí slouží klasické pevné linky. Zneužití tísňové linky může být kvalifikováno jako přestupek.
S pozdravem
Dotaz na prujezd kamionu Dvořakovou ulici
13.12.2019 19:00:09
Dobry den,ráda bych se informovala,proč již vaši policisté nekontroluji a nepokutují projíždějící kamiony ve Dvořákově ulici.Všichni co tu bydlíme jsme se shodli,že tu poslední týdny jezdí jeden kamion za druhym i v pozdnich večerních hodinách.Ráno tu ani není možné přejít cestu,kamiony nezastaví ani našim dětem,které se chystají na přechodě přejít...V Kozlovicích je radar,proč se třeba neupraví tak,aby fotil kamiony,co tu nemaji spravne projizdet?jen během 10min jsem napocitala 19 kamionu....opravdu zde již nejste vubec viďět a proto se to tak moc zhoršilo..Dekuji za odpoved.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 16.12.2019 8:19:46
Dobrý den,
naši strážníci každý den provádí na ulici Dvořákova kontrolní akci se zaměřením na zákaz vjezdu. Na tom se nic nezměnilo. Mnoho těchto nákladních vozidel tento zákaz porušuje, nicméně další vozidla ne. Na mnoho vozidel se zákaz nevztahuje - nejedná se o tranzit. Některé polské kamiony mají dokonce v technickém průkazu zapsáno 11,5 tun. Opačným směrem, od Přerova do Kozlovic, vede oficiální objížďka.
Měřič rychlosti měří pouze rychlost. Nelze ho nastavit na kontrolu kamionu.
< předchozí | 1 2 3 4 5 6 7 [...] 9 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load