Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
žádost o vracení dvakrát uhrazené pokuty
KODRLA s.r.o.  |  26.2.2021 11:02:38
Dobrý den,
žádáme tímto o prověření a vrácení dvakrát uhrazené faktury. Pokuta byla uhrazena 7.12. a 9.12.2020
pod var.symbolem 1609042157 ve výši 1000 kč.
Děkuji za odpověď !
V případě nutnosti zaslání výpisu o úhradě prosím o kontakt, kam zaslat !

Vyřizuje : ing.Šmejkal Jaroslav
ekonom
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 16.4.2021 9:33:26
Dobrý den,

faktury MPP nevystavuje, ani nespravuje účet, kam chodí sankční platby. Musíte se obrátit na MMPr.

S pozdravem
Komínek
zaparkovaná auta v zákazu stání v ulici Sportovní vedle školy
Marek Veselý  |  16.4.2021 8:54:22
Dobrý den, každý den projíždím uvedenou ulicí Sportovní a každý den mám problém s tím, že v uvedené ulici jsou zaparkovaná auta v zákazu stání a já musím věčně zastavovat v křižovatce z ulice Hranická, protože jede něco v protisměru a já nemohu projet. Mohli byste tuto situaci prosím nějak řešit? Je to tak úplně každý den a mnohokrát se mi stalo, že jsem musel nebezpečně vycouvávat, protože mi do protisměru vjelo auto nebo autobus. Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 16.4.2021 9:25:08
Dobrý den,
v případě protiprávního jednání aktuálně zavolejte na stálou službu 581 268 156. Strážníci prioritně neřeší dopravu, k tomu je zákonem určen jiný orgán, avšak v případě oznámení vyjedou situaci prověřit.
S pozdravem
Průjezd aut nad 12t
Robert Žaroský  |  7.2.2021 13:24:10
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli platí zákaz průjezdu pro vozidla nad 12 tun městem Přerov. Pokud ano, nechápu , proč se každý den na ulici Tovární, Husova a vůbec kolem Tesca setkávám s množstvím kamiónů ale kontroly policie se vidí velmi málo.
Kde mám nahlásit odstavené vozidlo, které dlouhodobě brání plynulosti provozu a může omezovat průjezd vozidel bezpečnostních složek?
Děkuji za odpovědi
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 8.2.2021 7:19:06
Dobrý den,

dohled nad silničním provozem má dle zákona Police ČR, kam byste měl směřovat svůj dotaz. Městské policie pouze přispívají k dohledu nad tímto provozem. Každopádně naši strážníci každý den několik hodin kontrolují ulici Velká Dlážka a Dvořákova, aby omezili nepovolený průjezd těchto nákladních vozů.
Odstavené vozidlo, které tvoří překážku silničního provozu, nahlaste Policii ČR, případně na naši stálou službu.
S pozdravem.
Pravidla chování na společné cyklostezce pro chodce a cyklisty
Dušan Korduliak  |  5.2.2021 23:38:54
Dobrý den.

Mám dotaz ohledně pravidel chování cyklistů, chodců a běžců na společné cyklostezce pro chodce a cyklisty (např. cyklostezka Bečva v části od úseku pod nemocnicí až ke grymovskému mostu). Často se po této části cyklostezky pohybujeme jako skupina chodců jdoucích za sebou při levém kraji cyklostezky. S cyklisty většinou problémy nemáme, ti jezdí vždy vpravo. Problémem jsou běžci, kteří pravidelně běhají při pravém okraji a při pohybu proti nám tak běží po stejné straně, jako naše skupina. Často dochází z jejich strany k vulgárním výpadům, nadávkám a již jsem se setkal i s úderem do prsou. Mám zato, že chodci i běžci se na veřejné komunikaci, kde není chodník, musí pohybovat vždy vlevo, nemám pravdu?
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 8.2.2021 7:08:21
Dobrý den,

v původní vyhlášce č. 99/1989 bylo uvedeno, že chodec chodí vždy vpravo. Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích však tuto úpravu nepřijal, tudíž není v zákonně definováno, kde na chodníku chodec chodí (výjimkou je chodec s kočárkem, vozíkem, lyžemi atd.). Nicméně velká část veřejnosti má zažitou původní představu, že se chodí vpravo.
Vždy je to tedy o ohleduplnosti.
Hezký den.
Parkování
Miroslav Vítek  |  22.7.2020 23:17:50
Dobrý den,
Mám dotaz jak se řeší parkování na ulici Šrobárova a přilehlé křižovatky? Věčné stání na žlutých čárách, že když se vyhýbají řidiči tak nemáme kam uhnout nebo zacouvat a v křižovatce Kozlovská X Šrobárova ze strany popelnic je stání povoleno ?
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 23.7.2020 9:01:46
Dobrý den,

v případě, že budete svědkem aktuálního protiprávního jednání, zavolejte na stálou službu a ta vyšle hlídku situaci prověřit.
S pozdravem
Rezervace komunikace pro autobus
Tomáš Sklenář  |  22.7.2020 16:22:46
Dobrý den, v rámci svatby organizuji svoz svatebčanů autobusem a rád bych se zeptal, zda je nutno pro stání autobusu (na cca 30-60 minut) vyřídit rezervaci komunikace a pokud ano, zda má toto v kompetenci Městská policie nebo zda se mám obrátit na někoho jiného.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 23.7.2020 9:00:23
Dobrý den,
záleží do kterých míst jedete. Pokud to upřesníte, můžeme Vám doporučit místa ke stání (Šířava, Kopaniny naproti bazénu atd.) Každopádně MPP nevydává výjimky z dopravního značení, k tomu je kompetentní MMPr.
S pozdravem
Zákaz zastavení Telickova Předmostí
Alžběta Švejdová  |  11.7.2020 22:55:44
Dobrý den, prosím o informaci kdy bude ukončen zákaz zastavení na ulici Telickova v předmostí u rodinných domů? Nákladní vozy jezdící do myší díry již projíždí velmi omezeně. Děkuji za odpověď
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 23.7.2020 8:57:48
Dobrý den,
zákaz by měl být označen dobou platnosti v dodatkové tabulce.
Zabezpečení kola
Pavel Moudrý  |  2.6.2020 14:55:50
Dobrý den,
před nějakým časem jsem zakoupil dvě el.kola,mám dotaz jestli Přerovská policie zabezpečuje tato kola proti krádeži čipem,tak jako policie v Prstějově.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 4.6.2020 13:37:36
Dobrý den,
čipování kol zatím neposkytujeme. K této službě přistoupíme v případě, že bude spuštěn celorepublikový databázový systém. V současnosti si jednotlivé policie řeší tyto registrace vesměs lokálně a ve svých databázích.
Hezký den.
Kamiony
Jiří Zdráhal  |  12.4.2020 11:51:06
Už minimálně měsíc jsem neviděl žádnou hlídku na Dvořákově ulici,aby zastavovala kamiony,které jezdí od Kozlovic.A že jich tam denně projede.Místo toho se vozí v autě a buzerujou lidi bez roušek.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 12.4.2020 20:05:10
Dobrý den,
věřte, že v současné době máme jiné priority a jednou z nich je dohled nad dodržováním příslušných nařízení v souvislosti s pandemií covid-19.
S pozdravem
Podnet k zamezeni sireni korona viru v Prerove a zadost o napravu porusovani narizeni vlady CR
Martin Krytinar  |  19.3.2020 18:28:57
Dobry den,
Obracim se na vas s prosbou o napravu situace kolem oblasti vlakoveho a autobusoveho nadrazi!
Denne zde dochazi k porusovani narizeni vlady ze strany bezdomovcu,squoteru a podobnych "existenci", jakoby se nic nedelo,tak samozdrejme bez jakychkoliv ochrannych pomucek, obtezuji nekolik desitek mozna i stovek lidi denne zebranim. Vprve rade tim porusuji nekolik narizeni a opatreni vlady,v druhe rade ohrozuji stovky lidi nakazou,nehlede na jejich stoupajici agresivitu s klesajicim poctem lidi,po kterych muzou zebrat! Prosim za vsechny obcany Prerova,v ramci jejich ochrany zdravi a bezpecnosti,aby mestska policie ihned zasahla!!!Dekuji.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 23.3.2020 8:38:07
Dobrý den,
situaci s bezdomovci na ulici řešíme každý den. Snažíme se je kontrolovat,aby používali roušky a případně jim dodáváme jednorázové. V případě, že budete svědkem toho, že tyto roušky nenosí, volejte. Situaci sice nevyřešíme, ale budeme se ji snažit zmírnit.

S pozdravem
< předchozí | 1 2 3 4 5 6 [...] 9 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load