Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
pravidla pro chování na společné cyklostezce pro chodce a cyklisty
Alena Ogounová  |  8.6.2021 16:20:04
Dobrý den, mám dotaz. Mohou jezdit po cyklostezce elektrické koloběžky, elektrické tříkolky a pod., tedy ty dopravní prostředky, které se pohybují bez použití vlastní síly jezdce? Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:57:54
Dobrý den,

záleží na jejich výkonu. Aby byly považovány za kola (koloběžka je dle zákona považována za kolo) a mohly jet po cyklostezce, nesmí jejich maximální rychlost přesahovat 25 km/h, případně po dosažení této rychlosti by se měl motor vypnout. Další omezení platí pro výkon, který by neměl být vyšší než jeden kilowatt. V opačném případě jsou považovány za motorové vozidla.

S pozdravem
Radar - Jateční
Jiří Caletka  |  27.5.2021 19:02:06
Dobrý den.Prosím, nemáte informaci od kdy bude funkční radar v Jateční ulici? Děkuji za odpověď. J.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:54:05
Dobrý den,

tento orientační radar má ve správě MMPr.

S pozdravem
Forenzní značení kol pomocí syntetického kódu DNA
Tom Andrle  |  21.6.2021 14:10:21
Dobrý den,
vzhledem k situaci na trhu s koly a cyklomateriálem se chci zeptat, zda MP Přerov provádí forenzní značení kol pomocí syntetického kódu DNA?
Pokud ne, jaké mi dáte doporučení, kam se dál mohu obrátit.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:53:12
Dobrý den,

v současné době neexistuje jednotný celostátní registr kol, proto značení kol čipy či DNA neprovádíme. Lokální registry bohužel situaci nevyřeší, jelikož kolo ukradené např. v Kladně neodhalíme v Přerově a naopak. Pokud dojde ke změně, rádi ke značení přistoupíme .

S pozdravem
Komínek
Rušení nočního klidu herna Vagon a restaurace Dukla
12.6.2021 19:32:36
Dobrý den, takže po rozvolnění se opět opakuje scénář ve výše uvedených provozovnách: Na zahrádce před Vagonem vysedávají tytéž "existence" 24 hod. nonstop, obsluha je nevykáže, ani při zavírací době, a tito zde hulákají ve dne v noci, neberou ohledy na nic a na nikoho. Totéž provádí obsluha těchto dvou hospod, kdy pouští hudbu tak hlasitě, že v bytě není slyšet vlastní puštěný TV!! Mají tyto dvě hospody povolení na veřejnou produkci hudby?? A kdo bude kontrolovat, jestli tito "stálí návštěvníci" splňují nařízení vlády ohledně platných testů nebo očkování proti covid 19?? Ještě jsem v těchto problematických provozovnách žádnou kontrolu neregistrovala! A přitom zde by to bylo více než vhodné.
Děkuji.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:47:00
Dobrý den,
v případě, že budete svědkem protiprávního jednání, zavolejte na naši stálou službu. Ohledně kontroly platných testů či očkování se obraťte na orgán státní moci - hygienickou stanici, pod kterou kontroly těchto opatření spadají.
S pozdravem
Komínek
Rušení nočního klidu
Leoš Mišurec  |  4.6.2021 22:45:29
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné dělat častější obhlídky na ulici Trávník (přesněji k budově starého chemoprojektu),poslední dobou se tu v nočních hodinách shlukují osoby a jiné individua a narušují pokojné noční hodiny svými hlučnými rozhovory a v některých případech i hlasité bujaré večírky s alkoholem. Děkuji za odpověď
Leoš Mišurec
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:44:02
Dobrý den,

pokud bude docházet k rušení nočního klidu, zavolejte aktuálně na naši stálou službu. Bohužel nelze bez pomoci veřejnosti ohlídat všechna místa.

S pozdravem

Komínek
přechod pro chodce,retardér
Silva Janíčková  |  23.5.2021 15:46:11
Dobrý den, v ulici Sportovní, naproti školy - hřiště v Předmostí parkují po jedné straně auta, na druhé straně je zastávka MHD, nemohl by zde být umístěn zpomalovací retardér, případně přechod pro chodce? Děti tam vbíhají do vozovky, přes zaparkovaná vozidla je často ani není vidět. Děkuji za odověď, SJ
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 1.6.2021 6:40:57
Dobrý den,
předáme poznatek na magistrát. Daná situace nespadá do našich kompetencí.
Černá dodávka
31.5.2021 18:31:26
Dobrý den, teď přišla dcera 12let z venku, že když byly s kamarádkou na parkovišti naproti horní zastávce na ulici Kabelíkova zastavila u nich černá dodávka a člověk s hnědými vlasy jim tvrdil, že pro ně má štěnátka a že ho posílá maminka. Holky naštěsti na nic nečekaly a utekly. To se stalo kolem 15hodiny, bohužel to nám nechtěly říct po telefonu a počkaly až došly domů.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 1.6.2021 6:37:13
Dobrý den,
sdělte prosím tyto informace Policii ČR. Je možné, že podobnou věc šetří v republikovém přesahu a bude potřebovat více informací.
S pozdravem
Bušení na zeď
Milan Klempár  |  19.5.2021 7:13:25
Sousedi mi každý den bouchají, buší na zeď 22:00-6:00 že chrápu. Po domluvách se stalo opakuje. Dokonce jsme to řešily i s majitelem ale stále nic. Jsem nemocný beru prášky na tlak, mám cukrovku, a prášky proti bolestem zad. Proto chrápu a sousedi bouchají. Jak postupovat? Sousedům je okolo 20 let , mě je 46 roku. Nechci přikročit zbytečným rázným domluvám.Jak tedy postupovat??
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 19.5.2021 8:39:53
Dobrý den,
můžete se obrátit na MMPr a řešit věc jako přestupek proti občanskému soužití - schválnost. Ale to je pochopitelně ta mezní varianta. Doporučujeme vždy jít spíše cestou vzájemné domluvy. Pak je možnost zkusit izolovat společnou zeď nějakou protihlukovou ochranou.
S pozdravem
Stěhování - stání na chodníku
10.5.2021 15:47:40
Dobrý den,chci se zeptat jestli je potřeba ohlásit, popř. jinak řešit situaci, kdy při stěhování z adresy Jateční 189/1 budu s dodávkou stát v sobotu dopoledne na chodníku (popř.z části na silnici) u vchodu tohoto domu. Chodník je tam dost široký tak mi to přijde lepší než stát celým vozem na silnici. Můžete mi prosím sdělit zda to takto lze provést bez nějakého postihu. Děkuji. Pánik
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 18.5.2021 8:36:23
Dobrý den,
jediný legální způsob je zažádat o zábor na MMPr.
Komínek
Prujezdnost kamionu Prerovem
Alice Gřešáková  |  30.4.2021 10:59:55
Dobrý den, jakym způsobem je prosím regulován průjezd kamionu centrem města? Dekuji, Gřešáková
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 3.5.2021 14:18:27
Dobrý den,

budete muset konkretizovat dotaz, protože různé směry a ulice mají různá omezení (3,5 tuny, 12 tun...).

S pozdravem
< předchozí | 1 2 3 4 5 6 [...] 9 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load