Zapeklitý případ
6.12.2021

Zapeklitý případ

Velkou část případů se nám daří dotáhnout do konce. Jsou tu však takové, se kterými si lámeme hlavu posledních pár dnů. Co dnů, měsíců. A
 
Přehršel žádostí
6.12.2021

Přehršel žádostí

Snaha strážníků pomoci za všech možných situací s sebou nese nečekaná úskalí.
 
Bé
6.12.2021

Beta bohatýrská balada.
 
 

Kategorie

Aktuality

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
Odstavené auto uabírá dvě parkovací místa
4.10.2021 13:40:53
Dobrý den,
minimálně čtvrt roku je v ulici Sušilova odstaveno auto 1M1 5506, které dotyčný zanechal tak, že zabírá dvě parkovací místa. Jistě víte, jaká je všeobecně situace s parkováním nejen v této ulici. Je možné tuto situaci nějak řešit?
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.10.2021 14:57:32
Dobrý den,
situaci jsme prověřili. Řidič daného vozidla se nedopouští přestupku a stojí v souladu se zákonem. Bohužel nelze situaci nijak řešit.
S pozdravem
Pokuta
Dominik Gřegoř  |  15.9.2021 9:52:48
Dobrý den, potřeboval bych zjistit stav pokuty kterou by jsem u Vás měl mít za překročení rychlosti. Mohu se zeptat kam se mám obrátit abych zjistil více informací? Děkuji a přeji hezky den.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 15.9.2021 12:01:19
Dobrý den,
Městská policie Přerov neukládá sankce za překročení rychlosti. Musíte se obrátit na Magistrát města Přerova, Oddělení dopravně správních agend.
S pozdravem Komínek
Výbušniny u rybníka
Eliška Králová  |  10.7.2021 22:13:19
Dobrý den,
chtěla bych Vás upozornit a zároveň se informovat, zda jste již přijali stížnosti na výtržnosti okolo rybníka, ulice Malá Travnicka, pravidelně jednou nebo dvakrát do týdne někdy kolem desáté i půlnoci hodí neznámý snad rozbušku, že se trepou okna, v uších píská a děti se rozbreci, zrovna dnes jsme se vraceli z rodinné oslavy ,21:10 taková rána, že my dcera málem přestala dýchat jak se lekla,nejen ona, ale i my dospělí.Opravdu je to již po několikáté, kdyby to byla petarda ,neresime, ale tohle je skutečně,myslíme si snad vojenská technika.
Děkuji za přečtení a případnou reakci.
Krásný den , Eliška
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 13.7.2021 10:01:06
Dobrý den,
žádnou takovou stížnost jsme nepřijali. V případě, že se bude událost opakovat, zavolejte aktuálně na linku 156.
S pozdravem
pravidla pro chování na společné cyklostezce pro chodce a cyklisty
Alena Ogounová  |  8.6.2021 16:20:04
Dobrý den, mám dotaz. Mohou jezdit po cyklostezce elektrické koloběžky, elektrické tříkolky a pod., tedy ty dopravní prostředky, které se pohybují bez použití vlastní síly jezdce? Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:57:54
Dobrý den,

záleží na jejich výkonu. Aby byly považovány za kola (koloběžka je dle zákona považována za kolo) a mohly jet po cyklostezce, nesmí jejich maximální rychlost přesahovat 25 km/h, případně po dosažení této rychlosti by se měl motor vypnout. Další omezení platí pro výkon, který by neměl být vyšší než jeden kilowatt. V opačném případě jsou považovány za motorové vozidla.

S pozdravem
Radar - Jateční
Jiří Caletka  |  27.5.2021 19:02:06
Dobrý den.Prosím, nemáte informaci od kdy bude funkční radar v Jateční ulici? Děkuji za odpověď. J.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:54:05
Dobrý den,

tento orientační radar má ve správě MMPr.

S pozdravem
Forenzní značení kol pomocí syntetického kódu DNA
Tom Andrle  |  21.6.2021 14:10:21
Dobrý den,
vzhledem k situaci na trhu s koly a cyklomateriálem se chci zeptat, zda MP Přerov provádí forenzní značení kol pomocí syntetického kódu DNA?
Pokud ne, jaké mi dáte doporučení, kam se dál mohu obrátit.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:53:12
Dobrý den,

v současné době neexistuje jednotný celostátní registr kol, proto značení kol čipy či DNA neprovádíme. Lokální registry bohužel situaci nevyřeší, jelikož kolo ukradené např. v Kladně neodhalíme v Přerově a naopak. Pokud dojde ke změně, rádi ke značení přistoupíme .

S pozdravem
Komínek
Rušení nočního klidu herna Vagon a restaurace Dukla
12.6.2021 19:32:36
Dobrý den, takže po rozvolnění se opět opakuje scénář ve výše uvedených provozovnách: Na zahrádce před Vagonem vysedávají tytéž "existence" 24 hod. nonstop, obsluha je nevykáže, ani při zavírací době, a tito zde hulákají ve dne v noci, neberou ohledy na nic a na nikoho. Totéž provádí obsluha těchto dvou hospod, kdy pouští hudbu tak hlasitě, že v bytě není slyšet vlastní puštěný TV!! Mají tyto dvě hospody povolení na veřejnou produkci hudby?? A kdo bude kontrolovat, jestli tito "stálí návštěvníci" splňují nařízení vlády ohledně platných testů nebo očkování proti covid 19?? Ještě jsem v těchto problematických provozovnách žádnou kontrolu neregistrovala! A přitom zde by to bylo více než vhodné.
Děkuji.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:47:00
Dobrý den,
v případě, že budete svědkem protiprávního jednání, zavolejte na naši stálou službu. Ohledně kontroly platných testů či očkování se obraťte na orgán státní moci - hygienickou stanici, pod kterou kontroly těchto opatření spadají.
S pozdravem
Komínek
Rušení nočního klidu
Leoš Mišurec  |  4.6.2021 22:45:29
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné dělat častější obhlídky na ulici Trávník (přesněji k budově starého chemoprojektu),poslední dobou se tu v nočních hodinách shlukují osoby a jiné individua a narušují pokojné noční hodiny svými hlučnými rozhovory a v některých případech i hlasité bujaré večírky s alkoholem. Děkuji za odpověď
Leoš Mišurec
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 21.6.2021 14:44:02
Dobrý den,

pokud bude docházet k rušení nočního klidu, zavolejte aktuálně na naši stálou službu. Bohužel nelze bez pomoci veřejnosti ohlídat všechna místa.

S pozdravem

Komínek
přechod pro chodce,retardér
Silva Janíčková  |  23.5.2021 15:46:11
Dobrý den, v ulici Sportovní, naproti školy - hřiště v Předmostí parkují po jedné straně auta, na druhé straně je zastávka MHD, nemohl by zde být umístěn zpomalovací retardér, případně přechod pro chodce? Děti tam vbíhají do vozovky, přes zaparkovaná vozidla je často ani není vidět. Děkuji za odověď, SJ
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 1.6.2021 6:40:57
Dobrý den,
předáme poznatek na magistrát. Daná situace nespadá do našich kompetencí.
Černá dodávka
31.5.2021 18:31:26
Dobrý den, teď přišla dcera 12let z venku, že když byly s kamarádkou na parkovišti naproti horní zastávce na ulici Kabelíkova zastavila u nich černá dodávka a člověk s hnědými vlasy jim tvrdil, že pro ně má štěnátka a že ho posílá maminka. Holky naštěsti na nic nečekaly a utekly. To se stalo kolem 15hodiny, bohužel to nám nechtěly říct po telefonu a počkaly až došly domů.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 1.6.2021 6:37:13
Dobrý den,
sdělte prosím tyto informace Policii ČR. Je možné, že podobnou věc šetří v republikovém přesahu a bude potřebovat více informací.
S pozdravem
1 2 3 4 5 6 [...] 9 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load