Kategorie

Online poradna

Jak postupovat při zadání dotazu:

  • Vyplňte nadpis dotazu a text dotazu. Text dotazu se zobrazí u vybraných pracovníků, kteří zajistí odpověď.
  • Po odeslání příspěvku Vám přijde potvrzovací mail na adresu, kterou jste uvedli při zadávání příspěvku.
  • Odpověď i Vaše otázka se objeví veřejně na webu, až po jejím odpovězení ze strany Městské policie. Odpovědi jsou podávány zpravidla do 1 týdne.
  • Provozovatel této rubriky bude odpovídat výhradně na dotazy týkající se činnosti Městské policie Přerov. Nebude zveřejňovat a reagovat na dotazy vybízející k rasové nesnášenlivosti, dotazy obsahující vulgarity či urážky jednotlivců nebo skupin osob - stejně jako osobní útoky na jednotlivce či příspěvky podepisované záměrně jmény jiných občanů za účelem jejich diskreditace. Takové texty budou smazány stejně jako příspěvky nemající vztah k problematice Městské policie a „anonymní“ příspěvky.
  • Na příspěvky, které nebudou formulovány jako dotaz, nebude odpovídáno. Různá upozornění či podněty (např. nefungující veřejné osvětlení, poškozené odpadkové koše, závady na chodnících, vodovodech, plynovodech apod.) budou předávány přímo kompetentním zaměstnancům magistrátu, orgánům města nebo dotčeným správcům sítí k vyřízení.
  • Vyhrazujeme si právo zaslat ve výjimečných případech odpověď spolu s odůvodněním tohoto postupu pouze na Vámi zadaný e-mail.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:     
Parkování
Marta Stratilová  |  10.11.2022 11:23:53
Dobrý den, na ulici Palackého neustále parkují auta na zákazu parkování, v protisměru a na trávě. Na zákazu zastavení stojí klidně 3 dny. Vypadá to, jako že je to v Přerově standard, ale pokud je mi známo, je to přestupek. Městská policie projíždí, ale nic s tím nedělá. Technické služby mají problém se dostat k popelnicím a auta, která vozí potraviny do obchodu se také nedostanou na vyhrazené místo. Proč to městská policie neřeší???
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 10.11.2022 11:41:25
Dobrý den,

obecní a městské policie nebyly zřízeny za řešením dopravních přestupků, ale k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Ze zákona to primárně náleží jiné represivní instituci, která má stanoven dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Obecní a městské policie jsou jen sekundární složkou a podle zákona pouze přispívají k dohledu.
Nicméně v případě, že jste svědkem protiprávního jednání, můžete se aktuálně obrátit i na naši stálou službu a dané protiprávní jednání nahlásit - 581 268 156 (v ohrožení života, zdraví, majetku a veřejného pořádku tísňové číslo 156). Operační středisko vyšle hlídku, která situaci prověří.
S pozdravem
Přechod pro chodce za mostem legií- Velké Novosady
Jaroslav Tlusťák  |  5.9.2022 20:00:03
Dobrý den. Bylo by možné zajistit aby u přechodu za mostem Legií - Velké Novosady byl přítomen strážník v odpoledních hodinách po 14h když lidé chodí z práce. Přechod je neustále blokován řidiči a nelze bezpečně přecházet. Děkuji Tlusťák.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 26.9.2022 13:20:09
Dobrý den,

situaci jsme prověřili a nebyla vyhodnocena jako riziková. Opět provedeme šetření ve chvíli, kdy bude spuštěn "průpich".
S pozdravem
Dotaz
21.9.2022 18:15:13
Dobrý den,
chtěla bych se pouze informovat jestli se dá něco dělat v situaci, kdy se nám na lavičce pod okny poblíž galerie scházejí téměř každý den náctiletí a dělají nepořádek. Nepořádkem myslím řev, nadávky, nedopalky všude kolem a občas i nějaké to smetí. Trvá to už celkem dlouho a už mě unavuje poslouchat neustálý řev, na výzvy ať odejdou se pouze vysmáli.
Děkuji za odpověď
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 26.9.2022 13:18:14
Dobrý den,
v případě, že se budou dotyční dopouštět protiprávního jednání, zavolejte na stálou službu 581 268 156, případně v tísni 156. Bohužel samotné shromažďování není protiprávní, stejně jako hlučné chování (pokud je to do 22 hodiny).
S pozdravem
Strážníci u přechodu
Richard Bahounek  |  26.9.2022 13:10:01
Dobrý den,
Chci se zeptat,proč už nestojí strážník ráno u přechodu pro chodce u hotelu Fit na ulici Dvořákova,který je hodně využívaný dětmi co chodí do ZŠ U Tenisu. Cesta je hodně frekventovaná,na jaře tam jeßtě strážník býval.
Třeba u ZŠ Želatovská stojí 2 strážníci najednou.
Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 26.9.2022 13:15:13
Dobrý den,

přechodů pro chodce v okolí škol na území města je více než hlídek, proto jsou hlídky jen na těch vybraných. Na Vámi uvedeném přechodu strážníci nikdy vozidla nezastavovali, nicméně zhodnotíme, zda je tam frekvence pohybu dětí vyšší než na jiných místech a pokud ano, můžeme tam hlídku přesunout.
S pozdravem
Užívání omamných látek na veřejnosti
Nikola Němcová  |  23.8.2022 15:08:04
Dobrý den, ráda bych se zeptala co je možné dělat v situaci, kdy bydlíme v místní části Přerov - Předmostí(konkrétně v blízkosti hospody U Mamuta, ulice Hranická), naproti této budovy je prostranství s loukou. V tomto místě se již delší dobu zdržuje mladík, který užívá omamné látky - konkrétně formou ředidel, které po sobě zanechává všude na louce a v jejím okolí, kde vede místní cestička k zahrádkářské oblasti a k naučné stezce. Zůstávají zde tyto použité plechovky i s ostatními lahve od piva a alkoholu.
Vzhledem k tomu, že tento mladík neužívá omamné látky pouze v noci jak tomu bylo dříve, ale již i v odpoledních hodinách, a "polehává" potom v těchto místech na zemi či matraci, kterou si již pořídil si osobně myslím, že tato situace není příjemná pro další obyvatele této části, hrající si děti, pejskaře.
Je tedy možné v této obytné části posílit hlídky nebo situaci nějak vyřešit? Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď a ochotu. Němcová Nikola
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 6.9.2022 8:45:28
Dobrý den,
danou lokalitu jsme zařadili do míst s častějšími kontrolami.
S pozdravem
Porušování dopravní značky B29
Vladimír Veselý  |  31.3.2022 16:25:58
Dobrý den, rád bych se zeptal na neustálé porušování dopravní značky B29, stání na zeleni a stání na dopravní značce IP12+O1 na ulici Trávník a jejich řešení? Již vícekrát řešeno s MP, ale ve většině případů nic nevyřešeno, jen sem tam se nasadí botička. To ale nic neřeší. Za poslední 2 roky pouze 2x.Nevyřeší to problém jízdy ke škole Trávník a vyhýbání se vozidlům. V případě požáru není možné, aby hasiči projeli. Žádám o vysvětlení situace nebo jestli se tato situace řeší. Dle mého názoru se to netýká pouze ulice Trávník. S pozdravem Veselý
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 4.4.2022 7:41:52
Dobrý den,
městské policie byly zřízeny pro zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Co se týká dopravního pořádku, tak tam dle zákona pouze přispívají, neboť k dohledu nad dopravním pořádkem je určena zákonem jiná státní složka. Směřovat činnost strážníků na řešení statické dopravy, je chyba z minulosti.
Každopádně, pokud aktuálně zavoláte a oznámíte přestupkové jednání, operační středisko vyšle strážníky, kteří budou situaci řešit.
S pozdravem.
Komínek
park Michalov
M.V.  |  30.3.2022 10:06:41
Dobrý den, proč nemají psovodi při procházce v parku Michalov služebního psa na vodítku? O služební zákrok nešlo a navíc pes nereagoval ihned na zavolání od psovoda.
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 30.3.2022 10:09:40
Dobrý den, služební psi nejsou na procházce. Každopádně mají výjimku z OZV.
S pozdravem
Komínek
Výjezd z ulice Kouřilkova
Radana Dokoupilová  |  4.2.2022 21:37:11
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nějak nejde vyřešit dopravní situace na výjezdu z ulice Kouřilkova. Vzhledem k tomu, že vlevo v ulici bří Hovůrkových stojí na kraji silnice auta (ne vždy jen osobní), není do ulice vidět. Takže je problém z ulice bezpečně vyjet hlavně díky špatnému výhledu. Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaká dopravní nehoda...
Nemohlo by se zde umístit zrcadlo nebo omezit parkování na ulici bří Hovůrkových?
Předem děkuji R.Dokoupilová
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 15.2.2022 13:37:32
Dobrý den,
Váš požadavek jsme předali k posouzení příslušnému správnímu odboru.
S pozdravem
Komínek
Budova bývalé veterinární ordinace v Bayerově ulici
Alena Weiserová  |  10.1.2022 17:06:36
Dobrý den,chtěla jsem se jen zeptat.
Dnes jsem šla při venčení pejska zezadu budovy bývalé veterinární ordinace v Bayerově ulici a přízemí bylo dokořán otevřeno okno.
Je tato budova prázdná nebo je využívána?
Děkuji
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 11.1.2022 7:04:23
Dobrý den,
budova je opuštěná. Informovali jsme majitele o skutečnosti, že nemá budovu zabezpečenou.
Komínek
Pyrotechnika
Eliška Haberská  |  3.1.2022 21:40:21
Dobrý den, chci informovat jakým způsobem kontrolujete prodej pyrotechniky která patří do rukou profesionálů. Tohle co se dělo byla naprostá katastrofa lidí u rybníka chudáci a vy nikde
Odpověděl: Bc. Miroslav Komínek | 4.1.2022 6:35:21
Dobrý den,
kontroly provádíme na základě stížnosti, vzhledem k tomu, že nikdo neoznámil používání pyrotechniky u rybníka, byla hlídka v jiné lokalitě.
S pozdravem
1 2 3 4 5 6 [...] 10 | další >
 

Čísla tísňového volání

112IZS
150Hasiči
155Záchranka
156Městská policie
158Policie ČR
load